Proč se tolik podceňujeme?

Ahoj všichni!
Dneska se semlelo tolik věcí, které mě přiměly přispět k tomuhle velmi řešenému tématu, alespoň tedy co já vím. Sebeláska, která je často chápána jako egoismus nebo sebeuspokojování, potřebuje seberozvoj, růst vědomostí a dovedností k tomu, aby mohla pracovat. Sebevědomí je klíč.
Taková skvělá, hezká a šikovná holka jsi a nevěříš si, proč? To byla častá otázka mé mamky, nechápala totiž, že tou sebeláskou a sebevědomím neoplývám stejně tak, jako ona.
Když už bychom se neměli rádi pro to, jak vypadáme, proč se nemít rádi pro to jací jsme? Třeba máte úžasný hlas, ale bojíte se jít do sboru, protože by si vás tam mohl někdo všimnout. Třeba pečete neskutečně dobré koláče a jednou byste si chtěla otevřít cukrárnu, ale stejně k tomu nedojde, protože dojdete k závěru, že by si to nikdo nekupoval. Řekněte mi upřímně, čeho se vlastně bojíte?
Bojíte se toho, co si o vás lidi budou myslet? A proč vás zajímá jejich názor? Nebo se bojíte úspěchu?
Proč si myslíme, že se naše sny nakonec nesplní? Plno dětí ztratí své iluze a sny o tom, co by chtěli dělat, až budou dospělí. Jejich rodiče jim totiž říkají, že něco neumí, pak si to ty děti budou myslet a nakonec tomu i samy uvěří.
Když se podívám zpátky na svůj život, vidím překážky, bolest a chyby. Když se podívám do zrcadla, vidím sílu, zkušenosti a hrdost. Chtěla bych, aby to cítil každý. Chtěla bych, abysme si šli každý za svým snem. Věřím, že když si budeme přát změnit svět, změníme ho, jen když změníme sebe.
 Silvi 

2 komentáře

 1. Myslím, že nedůvěra v sebe sama pochází od silné kritiky z okolí. Člověk se neustále cítí tak, že ho někdo soudí za věci co dělá, říká, jak vypadá, co si obléká. Prostě za vše. Celkově mám pocit, že český národ je poměrně pesimistický. Když někdo přijde z nějakým nápadem, místo podpory si vyslechne sto tisíc důvodů, proč to nejde, proč to nevyjde a podobně. Jak si člověk pak má věřit? :(
  Lidé se musí snažit spoléhat se na sebe. Říct si, že jestli něco opravdu chci, tak prostě do toho půjdu, ale pak také udělat vše pro to, abych toho dosáhl. V tu chvíli člověk pozná, jací jeho známí jsou. Jestli jej podpoří a pomohou, nebo jestli budou stát opodál a kritizovat. Pak je nejlepší se od takových lidí odstřihnout, protože ti budou vždy stahovat pouze dolů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak , byla jsem stahovaná dolů tak dlouho, až jsem nakonec uvěřila , že jsem nic. :/ Ale snažím se zlepšovat! :) Děkuju za komentář , Silvi

   Vymazat

Moc děkuju za každý komentář, dělají mě neskutečně šťastnou. ♥