Ty jsi vegan? | LGKM + #veganwithsilvi

Ahoj všichni!
*Pokud máte s veganstvím/vegany problém, snažíte se mít vždycky pravdu a nebo jste mentálně pozastavený, poškozený nebo narušený jedinec, tento článek nečtěte.*
Víte, když jste vegan, máte o trochu těžší život. Pokud si ale myslíte, že je to těžší jen kvůli tomu, že si nemůžete dát vajíčka nebo maso, jste na omylu. Když se rozhodnete být veganem, zvolili jste si to sami . Ale jestli jste vegan jen kvůli tomu, že jste to u někoho viděli a stejně máte chuť na sýr, nedělejte to, pokud k tomu nemáte důvod. Asi nejsem správný VEGANSKÝ AKTIVISTA (aka Freelee the banana girl ), ale prostě mi přijde zbytečný být vegan, protože to řekl někdo jiný. Jestli jste odhodlaní být vegan, musíte se připravit na několik věcí.
2 nejlepší věci na světě vedle sebe ^.^
 • Lidi si z vás budou dělat srandu. - to platí, pokud se bavíte se Zděnkem
 • Budou se vás ptát, co máte k obědu. - to platí u Terky
 • Budou ochutnávat vaše mňaminky. - práce Janči
 • Budou vám žrát jíst datle. - to obstará Bára
 • Budou vám pít pití . - to vlastně i kdybych nebyla vegan dělá Laura
 A pokud si myslíte, že takové kamarády rozhodně nemáte, mýlíte se, i já si to myslela.
Moje přesunutí na veganství bylo vcelku jednoduché. Dopoledne jsem se rozhodla, večer jsem se podívala na dokument a ráno jsem byla vegan.
Nechci  aby to působilo tak, jako že nemám ráda maso a sýry. Ale pokud jste vegani z nějakého vážnějšího důvodu, než že to řekla ona a podle 'průzkumů ' to bude asi to bude dost krutě hipsterský, nebudete na to mít ani chuť. V podstatě. Když se dovíte všechny ty věci, co zůstávají před očima nás spotřebitelů skryté, nejdřív se naštvete, pak to budete všem nutit a pak vám dojde, že je to vlastně zbytečný.
 Rozhodně mám v plánu napsat více článků ( co se děje na farmách a nebo, proč zrovna vegan), protože vím, jak špatně se tyto informace hledají a taky chci rozšířit naši vegan komunitu. A co vy? Jaký máte názor na veganství?
 Silvi 

8 komentářů

 1. Vzhledem k tomu, že vím, o kom mluvíš, se musím jenom smát. :D Ani jsem nevěděla, že jsi vegan! :o
  Jak víš, já vegan nejsem. Ale už hodněkrát jsem o tom přemýšlela, každopádně jsem se nikdy nerozhodla a nešla do toho na 100%. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda , za tvůj komentář , taky jsem ráda , že jsi se nasmála , protože je to někdy dost hustý . Zdenda se mě včera zeptal , proč používám mobil , že to určitě zabíjí zvířata :D Pokud si tím nebudeš jistá , nechoď do toho , chce to čas , třeba se k tomu nakonec stejně dostaneš . Btw. Oreo je veganský , takže máme o zábavu postaráno :D Silvi

   Vymazat
  2. Ha, kéž by :/ Orea jsem milovala, ale je v nich palmový tuk. Sice není vyloženě živočišný, ale jeho získávání bohužel denně zabíjí plno zvířat v plantážích a pralesech :(

   Vymazat
  3. Tak to jsem nevěděla , jsem zdravy vegan , takže pro mě je to stejne tabu ..:) dekuju za komentář ! Silvi

   Vymazat
 2. Vegan teda nejsem, ale mám jednoho moc dobrýho kamaráda vegana a neexistuje den, kde by jsme se nesmáli výrokům lidí útočící na vegany.
  Extrém byl, když jsem se dozvěděl, že vegani mají menší IQ, protože nejí maso .)
  O veganství už jsem taky párkrát přemýšlel, ale nikdy jsem neměl "koule" do něj naplno jít. Kamarád se mě snažil opravdu drasticky přetáhnout tím, že mi řekl, ať si vygooglim termín "vivisection"... pár minut nato jsem ho poslal do zapomenutých míst a řekl že to není fér mi tohle posílat, jako konzumentovi masa. Jo, vivisection googlit jen pokud máte silný žaludky .) Pak zjistíte, že veganství není jen o jídle, ale celkově o způsobu života. Používají kosmetiky, která není testovaná na zvířatech a podobně, ale o tom nemá cenu se rozepisovat, je dobrý někde začít a myslím že jídlo je logicky ta první odrazová stanice.
  Jinak, k článku teda... Docela tě obdivuju, že jsi se jeden den rozhodla a druhej den už to jelo. Držím ti palce ať ti to vydrží co nejdéle a hlavně ser na názory ostatních lidí, ať si říkají sebevětší blafy. Je to tvoje rozhodnutí a nikdo ti to nevezme.
  A poslední věc, fakt suprově píšeš! Beze srandy. Stručnej článek, má to hlavu a patu, u bodů to je vtipný, no prostě celkově se to čte fakt příjemně. Tak hodně štěstí s bloggováním a hlavně s veganstvím .)

  Kryštof Backa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc ti dekuju za komentář , i u Barči (pst :D ) jsem moc ráda za tvou podporu ! :) Vážně , dekuju . Silvi

   Vymazat
  2. Haha, vůbec za nic .) Barča jen ukázala, ale celej komentář už šel od srdce! :D .)

   Vymazat

Moc děkuju za každý komentář, dělají mě neskutečně šťastnou. ♥