Kam zmizela lidskost?!

Ahoj všichni!
Dneska je celkově nějakej neskutečně línej den a tak budu ráda, když napíšu alespoň něco, co se dá číst, ale asi to stejně bude jenom chumáč věcí, co se mi nastřádaly v hlavě za posledních pár dní.
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se v dnešní době tolik mluví o 'dokonalosti' nebo 'perfektnosti'? V dnešní době se všichni, nebo spíš velká většina, lidí řídí trendy, tudíž věcma, o kterých někdo řekl, že teďka budou 'normální'. Jako třeba nosit cibuli na hlavě. Tímhle se nás vlastně snaží někam zaškatulkovat nebo přiřadit, aby jsme byli všichni stejní a neoriginální. To znamená, že je vcelku nemožný potkat kluka bez culíku. O to víc si ceníme originálů a tudíž kluků bez culíků a zženštělých oblečků.
Když jsem u tý dokonalosti, napadlo vás někdy, proč všichni usilujou o tu dokonalost? Proč chtějí být všichni perfektní a bez chybičky? Protože každej časopis, do kterýho se dneska podíváte, vám povídá o tom, jak má vypadat 'perfektní' tělo, nebo jakej účes se nejlíp hodí ke kulatýmu typu obličeje. A tím pádem všichni dostávají pocit, že když tu určitou věc nemají, nejsou good enough. Ale proč si do toho necháme kecat? Kdo to ta society vlastně je, aby nám diktovala, co máme a nemáme dělat? V dnešní době všechno. Když nemáte přes 100 liků u fotky na instagramu, jste nula, chápete? Úplná nicka.
Lidi usilujou o tu perfektnost jenom proto, že mají pocit a tajně doufají, že je to dovede tam, kam chtějí. Představte si, že perfektní holka je ta, která má dlouhý černý vlasy, supr čupr prdelku a hot body ready for summer. Myslíte si, že když toho dosáhnete, že budete šťastní a všechno se vám bude dařit? Proberte se, samozřejmě že ne. Dlouhý černý vlasy vám nezaručí místo v práci a supr čupr prdelka vám nepřinese chlapa, s kterým chcete doopravdy žít celej svůj život.
 Když se ale podívám ke kořenům celý tý věci, vůbec nechápu, proč by chtěli být všichni stejní, řídit se podle trendů a nevyčuhovat z davu. Naučte se brát jako strašně super, když se za vámi lidi otočí, když máte na sobě tu skvělou fialovou rtěnku. Naučte se nevnímat ty otravný a znechucený obličeje lidí, kterým se nelíbí to, co máte na sobě, jak se chováte, nebo jak se vyjadřujete. Vždyť jim to může bejt sakra úplně jedno! Nemůžou vám přece nařídit, aby jste přestali dělat to, co je vám tak vlastní a přirozený. Berte to prostě tak, jako že vám závidí to, jak skvělej člověk doopravdy jste, a proto se snaží o to, aby jste tak skvělý už nebyli, páč maj pak pocit, že jste lepší než o ni, což ve skutečnosti opravdu jste. A za boha si nenechte namluvit něco jinýho.
Miluju vás,
Vaše Silvi

7 komentářů

 1. Pravda, něco na tom je. V časácích mě taky baví ten obsah. 50% - buďte sama sebou, 50% - zhubněte 10 kg za 14 dní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, ale když to někoho baví...tak proč ne? :) Silvi

   Vymazat
 2. Pekný článok, jediné, čo sa mi fakt do toho nehodí je tá fotka, ktorá s celym konceptom nema absolútne nič spoločné a ja osobne nemám rada kombinovanie cestiny s angličtinou. Neviem prečo, ale proste mi to super cupr a body ready for summer v jednej vete nejako bije do oci. Ale neber to prosím ako urážku, len objektívne hovorim, čo sa mi nepáči. Ale obsah sam o sebe je super, aj myšlienka, mnohí ludia by sa nad tým mali realne zamyslieť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až na potřetí mi došlo, že to vážně asi nemyslíš špatně. Jsem zvyklá mluvit částečně česky a částečně anglicky a nemyslím si, že by to mohlo někoho pohoršovat, takže proč ne? :)A samozřejmě chápu, že se to nemusí všem líbit. Ale především jsem ráda, že se ti článek líbil. Silvi

   Vymazat
  2. Já teda osobně nevidím problém v kombinaci češtiny & angličtiny. Anglických slovíček je tam takový minimum, že si to musí v dnešní době přeložit každej a nevím, proč by to mělo někoho pohoršovat .)

   Vymazat
 3. Aaaa, super, další článek u kterýho můžu zanadávat na (opravdu se nikdo neuražte) na ty hnusný (a nebo ano, uražte, mě už je to ukradený) zženštělý podivnosti s cibulí na hlavě, vyhholenýma nohama a pravděpodobně i vyholenou frndou.
  Dobrý, ehhm. Už jsem v pohodě.
  Nejsem si jistej, jestli dokážu ještě na tohle téma nějak rozumně reagovat... na celou tuhle society problematiku, trendy a módní výstřelky v podobě účesů inspirovaných teplejma fotbalistama...Asi ne. Podle mě to je odporný. 90% kluků se snaží vypadat jako jejich oblíbení hrdinové na trávníku, ale 90% z nich nakonec vypadají jako potrati...nebo přinejlepším holky.
  Ale hej, ať si každej nosí co chce ne? Sám jsem zastánce toho, ať si každej kurva nosí to, co chce. Jen říkám, že tohle mi přijde naprosto mimo. Já nevím, podle mě by kluci/chlapi měli vypadat jako chlapi, ne jako cosi mezi holkou s pindikem a chlapem s frndou.
  Takže pokud mě omluvíte, jdu si vzít svoje rozchucaný vlasy a neoholený nohy někam pryč. .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozcuchaný vlasy a neoholený nohy na boukovi jsou neej! <3

   Vymazat

Moc děkuju za každý komentář, dělají mě neskutečně šťastnou. ♥